AlterKino.org

tekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywny
"Jeśli robimy swoje, prędzej czy później wywalczymy dla siebie przestrzen do działania" TV Smith _____ DZISIAJ JEST:_Sobota 2021-05-08_____" Przyjemność bierze się z konsumowania i trwa tylko parę chwil, satysfakcja bierze się z tworzenia i trwa o wiele dłużej..."
Główna » Artykuły » Moje artykuły

SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI...
Dziś, 07.07.2011 odszedł pan Zdzisław Milach, wspaniały, utalentowany człowiek. Uciekł z Warszawy aby zamieszkać tu, właśnie u nas w Lądku... Był pierwszym artystą, którego portfolio znalazło się na naszej pierwotnej stronie www.bisztynek-kulturowo.pl.tl .

Miał niezwykły dystans do siebie. Ostatni raz z nim rozmawiałam w Lidzbarku Warmińskim, żartowaliśmy z jego nóg, których już nie miał. To właśnie przez te nogi (a właściwie ich brak )opóźniliśmy powrót do domu z festynu.

Mimo, że nie miałam z nim częstego kontaktu, to za każdym razem, rozmowa z nim nie była banalna, miała w sobie taką dziwną magię...

Było dla mnie niezwykłym wyróżnieniem, gdy osobiście zadzwonił do mnie, kiedy mieszkałam jeszcze w Olsztynie i zaprosił na swoją wystawę do Zamku. Dostałam wtedy w prezencie jedną z jego grafik, Marysieńkę, która do dziś zdobi jedną ze ścian w moim mieszkaniu, i za każdym razem jak na nią patrzę to jestem pełna podziwu- pan Zdzisław był przecież moim kolegą "po fachu", robiłam dyplom właśnie w pracowni grafiki warsztatowej. Jego ekslibrisy do dziś mnie fascynują... i są niedoścignionym ideałem.
Wiele razy zapraszał mnie do siebie, do swojego Lądka...szkoda, że nigdy nie znalazłam okazji aby skorzystać z tego zaproszenia.

Przez wiele lat, odkąd tu zamieszkał pejzaż naszej gminy był głównym tematem jego prac...

Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zapoznać się z twórczością pana Milacha, zachęcamy do odwiedzenia strony TU, szkoda, że nie będzie już aktualizowana...

Kamila
Kategoria: Moje artykuły | Dodał: CKIAS (2013-01-02)
Wyświetleń: 266
KALENDARIUM
-
08-09 LUTEGO 2014


-
01 MARCA 2014

------------
-09 MARCA 2014DZIEŃ KOBIET
-