AlterKino.org

tekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywny
"Jeśli robimy swoje, prędzej czy później wywalczymy dla siebie przestrzen do działania" TV Smith _____ DZISIAJ JEST:_Sobota 2021-05-08_____" Przyjemność bierze się z konsumowania i trwa tylko parę chwil, satysfakcja bierze się z tworzenia i trwa o wiele dłużej..."
Główna » 2012 » Marzec » 10 » DZIEŃ KOBIET ZA NAMI
2:54 AM
DZIEŃ KOBIET ZA NAMI

10 marca 2012 w gimnazjum publicznym w Bisztynku po raz drugi odbyła się uroczystość z okazji dnia kobiet połączona z ogłoszeniem wyników plebiscytu na Kobiety Roku Gminy i Miasta Bisztynek. Impreza zorganizowana została przez nieformalną grupę mieszkańców Czasoprzestrzeń, Centrum Kultury i Aktywności Społecznej Bisztynek Kulturowo, Klub Kobiet Aktywnych oraz Crazy Mothers. Do organizacji spotkania włączyły się dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, osoby dorosłe, emeryci, mieszkańcy miasta i wsi. Słowem -impreza zintegrowała około 50 osób z różnych grup wiekowych i środowisk, które w mniejszym lub większym stopniu zaangażowały się w organizację. Podczas imprezy można było posłuchać śpiewu Kasi Derbin i Agnieszki Ziółkowskiej- wokalistek z Bisztynka, obejrzeć Kabaret z Nazwy z Olsztyna, który wystąpił u nas charytatywnie, obejrzeć nimi pokaz mody przygotowany przez młode dziewczęta prezentujące stroje młodej projektantki Karoliny Karpowicz oraz dodatki (szale, torebki, kapelusze, rękawiczki) Kamili Zawadzkiej i Danusi Stawiarz , dziewczęta „miały na sobie” także kolczyki wykonane przez Martynę Gruszkę i Wiolettę Sadolewską z Bisztynka. Bardzo miłym punktem imprezy były popisy grupy /Czkawka/ działającej przy DPS w Bisztynku. Podopieczne placówki przygotowały pod opieką pani Gosi Pyrczak taniec czirliderek i taniec ze wstążką. Tradycyjnie zatańczyły dla nas dziewczęta z grupy tanecznej /Gwiazdy Warmii/ przygotowane przez Anię Drozdowską. Dodatkową atrakcją była mini loteria, w której każdy los wygrywał , kawa, herbata, ciasto oraz wystawa artystek z naszej gminy przygotowana przez panią Basię Winiarczyk przy pomocy pani Eli Sobczyk. Gwoździem programu było ogłoszenie wyników plebiscytu na Kobiety Roku 2011. Ze względów organizacyjnych ograniczyliśmy liczbę wybranych kobiet, dodatkowo postanowiliśmy przynajmniej wyróżnić te panie, które miały troszkę mniej głosów, ale które także zasłużyły na to by je docenić .Wśród wyróżnionych kobiet znalazły się : Iwona Brzostek, Danuta Jończyk, Krystyna Kosmala, Alina Mroczek, Grazyna Podsiadło. Kobietami Roku, które otrzymały statuetkę /Złotą Różę/ zostały : Agnieszka Komsta, Iwona Oleksik, Katarzyna Oniszko, Irena Sujeta, Ewa Speruda, Anna Zapolska. Szczególne wyróżnienie przyznaliśmy- na prośbę samych mieszkańców- dla pań, które zorganizowały bal charytatywny na rzecz chorych dzieci z naszej gminy- pani Agnieszka Gach , Agnieszka Kobryń, Iwona Oleksik oraz Ania Pietkiewicz. Tak jak w zeszłym roku imprezę poprowadził pan Marek Dominiak i Ania Drozdowska a Patronem Honorowym imprezy i plebiscytu oraz sponsorem nagród był starosta powiatu bartoszyckiego pan Wojciech Prokocki. Na koniec imprezy zagrał zespół Prelegent (także charytatywnie). Chcielibyśmy także podziękować imiennie wszystkim, którzy włączyli się w organizację oraz sponsorom:
ORGANIZATORZY CKiAS i Czasoprzestrzeń :Kamila Zawadzka, Anna Drozdowska, Marzena Kozioł, Basia Winiarczyk, , Martyna Gruszka, Monika Mielowska, Urszula Augustyniak, Marek Dominiak, Kamil Zawadzki, Daniel Byczkowski Klub Kobiet Aktywnych :Teresa Krawiecka, Elżbieta Sobczyk, Władysława Bryl Crazy Mothers: Agnieszka Kobryń, Agnieszka Gach, Iwona Oleksik Dziękujemy za wsparcie-, -Starosta- Wojciech Prokocki - Dyrektor Gimnazjum- Mirosław Domżalski - Oskar i Katarzyna Niesiobędzcy - Ewa i Włodzimierz Jaworscy - Jan i Krystyna Jaciw - Joanna Jaszczak- salon fryzjerski -Wioletta Kopińska-salon fryzjerski - Monika Mierzwińska Mucha-pracownia florystyczna -Drukarnia Yoona –wydruk bannera (tło na scenie) -Bileciki i kwiatki –świetlice terapeutyczne z Bisztynka i Sątop oraz Alicja z Bartoszyc Dziękujemy za upieczenie ciast paniom z Sułowa, Wozławek, Sątop, Troszkowa, z Bisztynka.
Na koniec chciałam dodać, że w tym roku musieliśmy pokonać wiele nowych przeszkód- brak sceny, pogłos na sali gimnastycznej, brak dobrego sprzętu nagłaśniającego, wystrój sali. Jednak udało nam się jakoś z tego wybrnąć i wbrew niektórym złośliwym uwagom nie było aż tak źle z tą akustyką. Co prawda były gorsze momenty, ale jakoś daliśmy radę. Chciałam też podkreślić po raz kolejny, dla tych, którzy nie byli zadowoleni, niech nie zapominają, że imprezę zorganizowali sami wolontariusze, nie instytucja, której jest obowiązkiem zapewniać takie rozrywki, ale sami zwykli ludzie, bez większego doświadczenia, z dobrego serca. Bardziej niż kwestie techniczne i program artystyczny liczyło się to że jesteśmy razem. Dla tych, którzy wsparli nas miłym słowem i konstruktywną krytyką i tym którzy zapowiedzieli pomoc przy każdym naszym przedsięwzięciu- dziękujemy z całego serca :-) To dla was i z wami zorganizujemy kolejne spotkanie ! KAMA z ostatniej chwili--- Dwie, czy trzy osoby, zapytały nas o to, dlaczego nie było przedstawicieli naszej władzy na imprezie. Tego nie wiemy, dlaczego ich nie było, takie pytania prosimy kierować bezpośrednio do nich. Czy zapraszaliśmy? Oficjalnie nie, ponieważ oficjalne zaproszenia kierowaliśmy tylko do sponsorów i pań, które miały otrzymać nagrody. Nieoficjalnie- owszem. Poza tym plakaty informacyjne wisiały w całej gminie, ci, którzy byli zainteresowani, przybyli. Nie zapraszaliśmy także dlatego, ponieważ nie widzieliśmy powodów, dla których mielibyśmy to robić, nie był to wiec polityczny, ani gminna impreza organizowana przez instytucję, lecz uroczystość promująca KOBIETY, zarówno te, które otrzymały wyróżnienia, jak i te, których prace można było podziwiać na wystawie. To one miały być gwiazdami tego wieczoru. Dlaczego zatem był pan starosta? Otóż dlatego, że tak, jak w zeszłym roku, wsparł nas, a przecież nie musiał, ponieważ jest to impreza o zasięgu tylko gminnym, a nie powiatowym, jednak zechciał, ponieważ bardzo docenia wszelkie takie akcje. Za to bardzo mu dziękujemy. Dlaczego był pan dyrektor gimnazjum? Dlatego, że po raz kolejny nas wsparł, zaufał, nie robił tzw. problemów. Wszystkim raz jeszcze dziękujemy :-)
<
Wyświetleń: 356 | Dodał: CKIAS | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
KALENDARIUM
-
08-09 LUTEGO 2014


-
01 MARCA 2014

------------
-09 MARCA 2014DZIEŃ KOBIET
-