AlterKino.org

tekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywny
"Jeśli robimy swoje, prędzej czy później wywalczymy dla siebie przestrzen do działania" TV Smith _____ DZISIAJ JEST:_Sobota 2021-05-08_____" Przyjemność bierze się z konsumowania i trwa tylko parę chwil, satysfakcja bierze się z tworzenia i trwa o wiele dłużej..."
Główna » 2011 » Czerwiec » 24 » CITTASLOW 2011
2:43 AM
CITTASLOW 2011

W dniach 24-26 czerwca 2011 odbył się w Lidzbarku Warmińskim międzynarodowy zjazd Cittaslow, na który, jako przedstawiciele Bisztynka, pojechało nasze stowarzyszenie. Już w piątek, 24 czerwca występ późnym wieczorem miała grupa ogniomachaczy działająca przy naszym Centrum, znana wszystkim bisztyniakom- AGNI -FIRE. Dali wspaniały występ, co zresztą nie dziwi, gdyż należy do niej bardzo zdolna, kreatywna i pracowita młodzież. Dzień później, już z samego rana zawitali do Lidzbarka artyści z naszej gminy ze swoimi stoiskami, a wśród nich znaleźli się przedstawiciele także naszego Centrum. Prezentowaliśmy wyroby pamiątkarskie wykonane przez dzieci uczęszczające na nasze zajęcia artystyczne. Dwa małe diabełki z kamieniem poleciały aż do Korei :-) Pierwszy nasz występ tego dnia to "Gwiazdy Warmii”- młodzi czirliderzy, którzy pierwszy raz prezentowali się na Dzień Rodziny w Bisztynku. Tego dnia jednak występ był już bardziej rozbudowany, dziewczynki miały piękne stroje przygotowane własnoręcznie przez opiekunkę grupy Anię Drozdowską. Podczas układu wystąpili także "Dwaj Odważni Kawalerowie” i zaprezentowali umiejętność machania pojkami, którą szlifują na zajęciach prowadzonych przez lidera grupy Agni-Fire, Sylwka Wołoszyn. Dziewczęta i kawalerowie rozgrzali publiczność, która mimo deszczu na wieść o tańczących dziewczynkach zebrała się licznie pod sceną. Po występie "Gwiazd Warmii” na scenie wystąpił zespół wokalno-instrumentalny "Bez Nazwy” w składzie- Kasia Derbin i Aga Ziółkowska - śpiew, Milena Izydorczak i Kamila Zawadzka – bębny, Kamila Taradejna i Marta Kosmala- przeszkadzajki, chórek. Po części wokalnej, wokalistki dołączyły do gry na bębnach i razem odbębniły kilka afrykańskich rytmów (pozdrowienia dla Daniela, które zupełnie "na spontana” do nas dołączył). Trzeba przyznać, że występ był bardzo udany, mimo, że zespół miał raptem kilka prób- w tym tylko jedną (!) z nagłośnieniem. Zaraz po naszym występie okazało się, że specjalnie na tą okazję zajechała do nas sama Hannah Montana z przyjaciółką Lolą i zaśpiewała jeden ze swoich przebojów "Best of Both Worlds ". Na scenę powskakiwały co odważniejsze dziewczęta aby razem pokazać się obok gwiazdy. Niedługo potem miał miejsce kolejny występ- tym razem zaśpiewał dla nas Komo ze studia N.O.R.A. Szczególne wrażenie na publiczności zrobiła piosenka nagrana specjalnie na Turniej Piłki Nożnej "Czerwona Kartka dla Rasizmu”, który odbył się w lutym tego roku w Bisztynku. Wszyscy zgodnym chórem powtarzali za KOMO "czerwona kartka- stop dla rasimu!”. Nasze stowarzyszenie Centrum Kultury i Aktywności Społecznej pracowało kilka tygodni aby móc wystąpić na tym festiwalu i godnie zaprezentować naszą gminę. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że udało nam się to na 6 z plusem! Po występach pojechaliśmy na obiad sponsorowany przez organizatorów i choć wykończeni to najedzeni wróciliśmy do domu. Na stoisku stowarzyszenie reprezentowali- Kamil Zawadzki, Sylwek Wołoszyn i Daniel Byczkowski. Z indywidualnych twórców wystawili się także- Monika Mielowska, Martyna Gruszka, Ula Augustyniak, Kamila Zawadzka, Zdzisław Milach, pani Chmielecka i pani Elżbieta Tarka.
KLIKNIJ NA OBRAZEK I PRZEJDŹ DO GALERII!!!
GALERIA
Wyświetleń: 238 | Dodał: CKIAS | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
KALENDARIUM
-
08-09 LUTEGO 2014


-
01 MARCA 2014

------------
-09 MARCA 2014DZIEŃ KOBIET
-